Інструмент картування надавачів послуг із психічного здоров'я та психосоціальної підтримки

May 3, 2023
Kyiv

Послуги з психічного здоров’я та психосоціальної підтримки або психологічна допомога – це різновид допомоги у сфері охорони здоров’я з метою профілактики або лікування розладів психіки та поведінки, подолання складних життєвих обставин та/або вирішення інших проблем психічного здоров’я, яка надається у формі кризового психологічного втручання, першої психологічної допомоги, психологічної консультації, психологічного втручання низької інтенсивності, психотерапії чи психологічної реабілітації.

Перед початком розробки мережі послуг необхідно передусім оцінити стан  наявних ресурсів у громаді. Для цього потрібно зібрати інформацію щодо того, які саме організації працюють на території картування та скільки фахівців залучені до надання допомоги. Попри очевидність задача є непростою, оскільки потребує системного підходу до роботи з даними і ретельності щодо отримання інформації з усіх можливих джерел.

Інструмент картування надавачів послуг із психічного здоров'я та психосоціальної підтримки допоможе зібрати і узагальнити всю інформацію про наявні ресурси цінити та проаналізувати її для того, щоб надалі поділитися нею із мешканцями громади.