Всесвітній день психічного здоров'я

Mental Health Every Day
жовтня 10, 2023
Kyiv

10 жовтня  –  Всесвітній день психічного здоров’я. Для українців дбати про своє психічне здоров’я щодня – це нагальна потреба, адже незважаючи на постійний стрес в умовах війни, ми маємо справлятися з тривогою, підтримувати близьких та продовжувати працювати.

Сьогодні, у Всесвітній день психічного здоров’я, Проєкт USAID «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я» вкотре наголошує на необхідності дбати про свій емоційний стан та привертає увагу до методів самодопомоги та доступних послуг з підтримки психічного здоров’я, які впроваджуються в Україні, в тому числі завдяки діяльності нашого Проєкту.

До кого я можу звернутися по допомогу?

Почніть з візиту до сімейного лікаря. Наразі тисячі українських сімейних лікарів, терапевтів та педіатрів пройшли навчання за програмою клінічного ведення психічних розладів mhGAP та надають психологічну та психіатричну допомогу.

Чи можна отримати допомогу по телефону або в інтернеті?

Так, ви можете отримати кваліфіковану безкоштовну допомогу, не звертаючись безпосередньо до медичного закладу. Перегляд тематичних матеріалів на інтернет-ресурсах партнерів нашого Проєкту може стати першим кроком до усвідомлення проблеми, допоможе зорієнтуватися у питаннях психічного здоров’я та отримати поради, як допомогти собі та близьким, зокрема дітям.

Щоб отримати консультацію дистанційно, запишіться на онлайн-прийом на платформі "Mental Help" (www.mentalhelp.com.uaабо зателефонуйте на лінії підтримки:

  • Лінія Національної психологічної асоціації: 0 800 100 102 (з 10 до 20, щодня)

  • Гаряча лінія емоційної підтримки МОМ: 0 800 211 444 (з 10 до 20, щодня)

  • Гаряча лінія для ветеранів та ветеранок: 0 800 33 20 29 (цілодобово, щодня) 

Більше контактів гарячих ліній психологічної допомоги в Україні та за кордоном, доказові техніки самодопомоги при стресі та корисні поради, які допоможуть піклуватися про ментальне здоров'я, ви знайдете на таких ресурсах: 

  • Всеукраїнська програма ментального здоров’я «ТИ ЯК?»: www.howareu.com

  • Проєкт «Психічне здоров'я для України»: www.mh4u.in.ua

 

Дбайте про себе! Будьте здорові!

#ДбаюПроСебе

#ТиЯк