Questions and Answers for RFA #Z4867/MY/1

questions and answers rfa pact
November 27, 2019
Kyiv

ПИТАННЯ ТА ВІДПОВІДІ ЩОДО ОГОЛОШЕННЯ ПРО КОНКУРС ЗАЯВОК № Z4867/MY/1

Питання 1.
Чи вірно ми розуміємо, що хаб має охопити по 5 організацій з кожної області, яка входить до кластеру? Чи може бути різна кількість залучених громадських організацій від різних областей, наприклад, 4 організації від Дніпропетровської області, 5 від Харківської, 7 від Луганської, 4 від Донецької і 3 від Запорізької? 

Відповідь: Згідно оголошення, кожен хаб має охопити 12-15 організацій із областей, які входять до кластеру. Кількість організацій з кожної області не обов’язково має бути однаковою. На етапі подання заявки перелік організацій, з якими працюватиме хаб, не потрібен. 

Питання 2.
Чи може бути охоплено більше 15 організацій, якщо їхні представниці будуть готові самостійно покрити витрати на проживання і проїзд?

Відповідь: Так, може. 

Питання 3.
Чи може подавати заявки консорціум у складі декількох організацій?

Відповідь: Ні. В межах даного конкурсу, заявки можуть подавати індивідуальні організації, які відповідають критеріям відповідності даного грантового конкурсу. 

Питання 4.
Заявка має бути лише одна (по створенню одного хаба), чи можливо, декілька заявок?

Відповідь: Одна організація може подати заявку на створення одного хабу.

Питання 5.
Що мається на увазі під терміном «сильна і визнана жіноча правозахисна організація»?
Відповідь: Це організація, яка відповідає критеріям, визначеним в даному оголошенні про конкурс заявок.

Питання 6.
Чи є рекомендований перелік тем, за якими мають бути проведені тренінги для 15 жіночих організацій? 

Відповідь: Відповідно до завдань проекту «Жінки України: залучені, спроможні, незламні» пріоритетом є посилення організаційної спроможності, розвиток навичок адвокації та удосконалення програм протидії насильству та послуг для постраждалих від насильства. 

Питання 7.
Чи є рекомендовані кількість, тривалість і графік проведення тренінгів для 15 жіночих організацій? 

Відповідь: Графік та деталі проведення тренінгів будуть узгоджені під час підписання грантових угод. За період впровадження проекту передбачається проведення орієнтовно 10 (дводенних) тренінгів кожним хабом. Кількість учасників кожного тренінгу – орієнтовно 10 осіб. 

Питання 8.
Чи є критерії відбору, рекомендації щодо залучення тренерів (наприклад, від 5 років тренерського/менторського досвіду у сфері розбудови потенціалу організацій, реєстрація на порталі ІСАР Єднання)? Або ми самостійно визначаємо критерії, за якими запрошуємо тренерів до співпраці в рамках реалізації програми? 

Відповідь: Заявник самостійно визначає склад проектної команди. План управління проектом та забезпечення персоналом є одним із критеріїв оцінювання заявки. 

Питання 9.
Питання щодо персоналу: яку інформацію має містити письмове підтвердження, і які саме документи ми маємо надати з описом залученого персоналу, тренерів та фасилітаторів? Які саме документи є необхідними, окрім резюме?

Відповідь: Необхідні документи: органограма, список персоналу, включно з тренерами та фасилітаторами, резюме.

Питання 10.
Яким є рекомендований графік реалізації проекту? Наприклад, у який період хаб (команда проекту) проходить навчання і отримує менторську підтримку, у який період організовує і проводить навчання для інших організацій.

Відповідь: Протягом перших 6 місяців після підписання грантової угоди хаб отримає інтенсивну підготовку, після чого розпочне навчання інших організацій. Хаб отримуватиме менторську та технічну підтримку від проекту «Жінки України: залучені, спроможні, незламні» протягом всього терміну реалізації гранту. 

Питання 11.
Чи вірно ми розуміємо, що менторська підтримка 15 жіночих громадських організацій передбачає тренінги і консультації? Чи передбачено в рамках проекту проведення інших активностей для підвищення спроможності організацій (проведення робочих нарад, зустрічей з партнерами, форуму, стажування та ін.)? 

Відповідь: Так, вірно.

Питання 12.
Чи заплановані всеукраїнські заходи для всіх 5 кластерів? Якщо так, то чи є необхідність закласти витрати в наш бюджет?
Відповідь: Такі заходи заплановано, але немає необхідності закладати їх у ваш бюджет.

Питання 13.
Менеджерка проекту і голова організації мають родинні зв’язки. Чи можуть вони разом працювати у проектній команді і якою є політика РАСТ з цього питання? Чи потрібно додатково надати якісь документи або підготувати лист?

Відповідь: Відповідно до політики організації Пакт дана ситуація становить конфлікт інтересів, про який потрібно повідомити на етапі подання заявки. У випадку, якщо організація виграє даний конкурс, вказані співробітники не зможуть працювати у прямому підпорядкуванні один одного, а їхні обов’язки повинні бути розділені таким чином, щоб виключити можливість конфлікту інтересів під час здійснення проектної діяльності.

Питання 14.
Чи можемо/маємо ми закласти у бюджет витрати на аудит проекту або організації?

Відповідь: Ні

Питання 15.
Наш досвід роботи у багаторічних проектах свідчить про ризики, які пов’язані з  коливанням курсу валют та інфляцією, і можуть призводити до зниження якості надання послуг в рамках виконання проекту. Чи є механізми страхування від цих ризиків? Можливо, ми можемо закласти коефіцієнт зростання вартості надання послуг або врахувати індекс інфляції у розрахунках сум на 2, 3, 4 проектні роки?

Відповідь: Оскільки бюджет буде зафіксовано в доларах США, немає необхідності враховувати індекс інфляції. 

Питання 16.
Чи можна закласти витрати на авто замість витрат на поїзд? Адже ми плануємо працювати з жіночими організаціями із районів та ОТГ і туди неможливо дістатися  залізницею.

Відповідь: У разі відсутності сполучення наземним громадським транспортом можна закласти витрати на використання авто.

Питання 17.
На якій мові передбачається подача звітності? Чи є необхідність закладати роботу перекладача?

Відповідь: Подання звітності передбачається на українській мові. 

Питання 18.
Організація офіційно зареєстрована 3 роки, але діяльність веде з 2014 року. Досвіду управління грантами обсягом більше 50 000 дол. США організація не має, але такий досвід є у директора організації. Чи маємо ми право подати заявку на отримання гранту?

Відповідь: Критерії відповідності організації для участі у даному грантовому конкурсі  затверджено і вони не підлягають перегляду. 

Питання 19. 
Чи є можливість отримати інструктивні матеріали щодо заповнення форми бюджету за вказаною конкурсною пропозицією?
Відповідь: Бюджет потрібно заповнити відповідно до статей витрат у наданому шаблоні. Витрати повинні відображати програмну діяльність, зазначену в описовій частині. Остаточно бюджети будуть узгоджуватись з переможцями даного конкурсу заявок.

Питання 20.
Чи є обмеження або рекомендації щодо відсоткового співвідношення в бюджеті витрат на адміністрування, програмну частину та обладнання?

Відповідь: Витрати мають бути раціональними, обґрунтованими та відповідати ринковим цінам. Витрати мають відображати програмну діяльність, зазначену в описовій частині.

Питання 21. 
Якими є критерії визначення ГО-учасниць конкурсу, тобто "жіночих громадських організацій"?
Відповідь: Дане визначення надане в оголошенні про конкурс заявок.  

Питання 22.
Чи підтримується донором можливість регрантування організацій, підтримка яких здійснюватиметься організацією-хабом?
Відповідь: Регрантування в межах даного конкурсу не передбачено.

Питання 23.
Чи можемо ми подавати проектну заявку від консорціуму громадських організацій?

Відповідь: Ні. В межах даного конкурсу заявки можуть подавати індивідуальні організації, які відповідають критеріям відповідності даного конкурсу.

Питання 24.
Проектом передбачено лише проведення заходів, чи можливо планувати створення фізичного простору?

Відповідь: Створення фізичного простору не передбачено даним конкурсом.

Питання 25.
Команда проекту може складатися із залучених на аутсорсінгу ФОП, чи виключно наймані працівники?

Відповідь: Команда може складатися, як із залучених, так і з найманих працівників. Їхня участь залежить від запропонованих програмних заходів.

Питання 26. 
Список тренерів, фасилітаторів, консультантів - це ті, які будуть залучені в пропонованих нами тренінгах? Усі за 4 роки проекту? Якщо так, то чи можливі зміни? І яка процедура? 

Відповідь: Проект передбачає підготовку та навчання запропонованих тренерів/фасилітаторів, які будуть брати участь в реалізації заходів протягом наступних років.

Питання 27.
Чи є обмеження по кількості заходів на рік/проект?

Відповідь: Графік та деталі проведення тренінгів будуть узгоджені під час підписання грантових угод. За період впровадження проекту передбачається проведення орієнтовно 10 (дводенних) тренінгів кожним хабом. Кількість учасників кожного тренінгу – орієнтовно 10 осіб. 

Питання 28.
Чи можемо ми подавати у заявці дані про нашу організацію, враховуючи дві юридичні особи?

Відповідь: Можна подавати, за умови надання документів, які підтверджують зв'язок юридичних осіб та спільну місію.

Питання 29.
Чи можемо ми подавати список реалізованих проектів, враховуючи обидві юридичні особи?

Відповідь: Так, за умови подання документів, які підтверджують зв'язок юридичних осіб та спільну місію.

Питання 30.
Якщо в наших статутах не заявлено, що ми жіноча організація, яка займається гендерними питаннями, а по факту наша організація на 90% складається із жінок, має керівниць-жінок та виконує проекти два з чотирьох виключно для жінок. Чи можемо ми подавати заявку?

Відповідь: Організація-заявник має відповідати усім критеріям відповідності, встановленим в даному оголошенні про конкурс заявок.