Як зробити громаду безпечнішою для жінок та дівчат

Безпека
грудня 9, 2020
Kyiv

Продовжуємо серію публікацій про результати досліджень наших партнерських організацій, проведення яких організація Пакт підтримала у 2020 році. Адже, щоб змінити світ навколо себе, передусім потрібно не замовчувати проблеми, а аналізувати причини виникнення, щоб вирішити.  Зробити вулиці Дівичківської громади на Київщині безпечними для дівчат та жінок допоможе дослідження нашої партнерської громадської жіночої організації «Надія».

З липня по жовтень 2020 року ГЖО «Надія» спільно з Дівичківською сільською радою Київської області  проводили дослідження жіночої безпеки у семи населених пунктах  Дівичківської об'єднаної територіальної громади (ОТГ). Вони провели кабінетне дослідження для збору статистичної інформації щодо кожного населеного пункту ОТГ, опитування 500 жінок-мешканок Дівичківської ОТГ за допомогою структурованої анкети, зробили картування місць небезпеки для жінок на території ОТГ.

Деякі результати дослідження:

  • Серед ключових факторів, які викликають почуття небезпеки мешканок ОТГ є погана видимість на дорогах і пішоходних зонах в темну пору року через тьмяне освітлення, наявність рекламних щитів та не доглянутих дерев та кущів, застаріла, не помітна розмітка пішоходних переходів.
  • Території ОТГ є досить засміченими, присутні сліди вандалізму на покинутих господарських объектах;  на територіях ОТГ помічена присутність соціально-неадаптованих осіб.
  • Камери, підключені до системи спостереження МВС в ОТГ відсутні, а територію ОТГ (7 населених пунктів) патрулюють всього 3 поліцейських.
  • Маршрут пересування жінок в ОТГ є досить передбачуваним (дитячий садок і школа, магазини, медичні заклади, комунальні та адміністративні установи тощо), що в комплексі із поганим освітленням, відсутністю належного спостереження та патрулювання території роблять середовище ОТГ потенційно небезпечним.

За результатами дослідження для підвищення рівня безпеки жінок та дівчат у населених пунктах громади були розроблені рекомендації. Зокрема:

  • Запровадити посаду штатного поліцейського в громаді, що відповідатиме тільки за територію громади.
  • Утворити добровільні групи жителів громади, щоб патрулювати території в найбільш небезпечн години доби.
  • Створити дорадчу групу при сесії сільської ради для актуалізації проблеми небезпечного середовища для жінок та дівчат на території громади та сприяння прийняттю рішень, спрямованих на підвищення рівня безпеки в ОТГ.
  • Забезпечити регулярне наповнення тематичного інформаційного інтернет-ресурсу інформацією про місця, які несуть потенційну та реальну загрозу для жіночої безпеки в Дівичківській ОТГ.
  • Демонтувати рекламних щити, усунути кущі, дерева, щоб покращити оглядовість потенційно небезпечних об’єктів, які можуть заважати пішоходу повноцінно бачити територію та реагувати завчасно в разі небезпеки.
  • Унеможливити вхід на територію або в будівлі покинутих приватних, комунальних та державних об’єктів, які потенційно привертають увагу асоціальних осіб для зібрань, створюючи небезпеку для мешканців ОТГ.

Попереду – адвокація змін, щоб зробити простір Дівичківської об'єднаної територіальної громади  безпечними для жінок та дівчат.

Дослідження жіночої безпеки в Дівичківській ОТГ проведено громадською жіночою організацією «Надія» спільно з Дівичківською сільською радою (на час проведення дослідження – Переяслав-Хмельницького, нині Бориспільського району Київської області) в рамках проєкту «Безпечно для жінки – безпечно для громади» за підтримки Міжнародної неприбуткової організації «Пакт» в Україні в рамках міжнародної технічної допомоги проєкту «Жінки України: залучені, спроможні, незламні» за фінансової підтримки Уряду Канади.